Welcome to Jerzy Kozarzewski - życie i twórczość   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Jerzy Kozarzewski - życie i twórczość Powered By GSpeech
Życiorys na dni ... (2006)

j kozarzewski okladka 2006W dziesiątą rocznicę śmierci poety staraniem Urzędu Miasta i Gminy w Nysie ukazał się tomik „Życiorys na dni się nawleka” w nakładzie 2000 egzemplarzy. Wyboru 39 wierszy dokonała Kornelia Czaja (emerytowana polonistka z nyskiego Carolinum). Ona też opatrzyła go posłowiem, w którym napisała o powodzie wydania tomiku: Nysanom pamiętającym postać i znającym twórczość autora „Śladów z kamieni” – dla przypomnienia, młodym zaś, by zatrzymali się w biegu i pochylili nad liryką „Poety na poboczu”.

Promocja tego zbiorku odbyła się 11 marca 2007 r. w nyskim muzeum. W uroczystości udział wzięły dzieci poety. Oprawę artystyczną przygotowała Marta Klubowicz z grupą uczniów szkoły muzycznej. Spektakl ten w czerwcu 2007 r. był kilkakrotnie powtórzony dla szerokich rzesz mieszkańców Nysy (głównie uczniów) na deskach Nyskiego Domu Kultury.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech