Welcome to Jerzy Kozarzewski - życie i twórczość   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Jerzy Kozarzewski - życie i twórczość Powered By GSpeech
Aktualne

21 października w Dziennym Domu Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego odbył się wernisaż wystawy „J. Kozarzewski – bohater na miarę swoich czasów” poświęcona życiu i twórczości nyskiego poety - przygotowana przez Fundację Nasza Nysa..

Wernisaż odbył sie w 106 rocznicę urodzin poety, patrona Dziennego Domu Pobytu w Nysie. W przygotowanie poranku włączyli się seniorzy-domownicy DDP.

Prelekcję wygłosiła Grażyna Zdanowicz, a prezentację multimedialną zaprezentował Tadeusz Zdanowicz z Fundacji Nasza Nysa.

2019 10 21 poranek DDP 12

Panie z koła recytatorów DDP przygotowały część artystyczną poranku. Wystąpiły: Anna Drewniak, Aleksandra Flak, Elżbieta Korbus, Zofia Lis, Bogumiła Niewiadomska i Maria Szynkiewicz, ...

]2019 10 21 poranek DDP 22

Wystawa (postery i roll-up) została przeniesiona z Nyskiego Domu Kultury, gdzie na codzień jest prezentowana.

2019 10 21 poranek DDP 30

Działania te miały na celu przypomnienie seniorom postać nyskiego poety,  dystyngowanego pana, spacerującego ulicami miasta, w które rzucił go los (zły?) i w które po latach wrósł. Sprowokowały one wspomnienia seniorów, którzy pamiętają Jerzego i Magdalenę Kozarzewskich. Żyli wśród nas, zostawili swój ślad w naszym mieście.

Informacja Fundacji Nasza Nysa
Tadeusz Zdanowicz

stopka long www

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech